Новини, Укрзалізниця

Філії Укрзалізниці опинилися серед порушників законодавства про локалізацію

Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський відслідковує публічні закупівлі на предмет відповідності вимогам локалізації. За його даними, у грудні 2024 року підрозділи АТ «Укрзалізниця» увійшли до переліку грубих порушників законодавства про локалізацію. Про це пише Rail.insider із посиланням на інформацію парламенту України.

АТ «Укрзалізниця», порт Південний і десяток комунальних підприємств по всій країні опинилися серед грубих порушників законодавства про локалізацію у грудні 2024 року. Разом вони в порушення вимог витратили майже 22 млн грн на придбання китайської та турецької техніки.

«Її аналоги виробляються в Україні, але через незрозумілу любов окремих чиновників до всього іноземного не отримали замовлень. Відповідно, Збройні Сили України втратили фінансування, яке могли б отримати від податків, сплачених українськими виробниками. На мою думку, це ніщо інше як опосередкована крадіжка коштів у армії в умовах війни», — наголосив Дмитро Кисилевський.

До переліку увійшли, зокрема:

  • регіональна філія «Придніпровська залізниця» АТ «Укрзалізниця», що закупила китайський підйомник автоматичний гідравлічний ГАС 201 JAP 18 на суму 3,36 млн грн;
  • ПрАТ «Львівський локомотиворемонтний завод», яке закупило турецький генератор FEDERAL FDRL-S 500kVa на суму 2,14 млн грн;
  • філія «Пасажирська компанія» АТ «Укрзалізниця», що закупила китайський компресор KAWL750-30L на суму 1,08 млн грн.

«З липня 2024 року почали діяти нові правила ведення Реєстру локалізованих товарів. Міністерство економіки України отримало право у разі виявлених порушень виключати товари з Реєстру, а при другому порушенні забороняти компанії-постачальнику брати участь у торгах», — зауважується у дописі.

Як повідомлялося раніше, із січня 2025 року законодавство про локалізацію вимагає при публічних закупівлях продукції машинобудування наявності у ній не менше 25% складової, виробленої в Україні.

 

Отримайте тестовий доступ до статистики та аналітики

 

Читайте також