Міжнародні новини, Новини

Інтермодальний центр з’являється на Балканах

У місті Ниш (на півдні Сербії) будується інтермодальний термінал. Планується, що новий термінал, який експлуатується MBOX Terminals DOO, стане балканським хабом. Його депо розпочне свою роботу 16 серпня, а до 1 листопада він буде готовий приймати перші поїзди. Про це пише Rail.insider із посиланням на railfreight

Інтермодальний термінал Ниша займає площу 4 га та може одночасно розмістити 2,2 тис. контейнерів. Його потужність сягне 30 тис. TEU на рік. Також він пропонуватиме складські послуги і зможе обслуговувати від шести до семи поїздів на день.

Наразі термінал перебуває на першій стадії будівництва. Роботи передбачають зведення контейнерного термінала з паркінгом та адміністративної будівлі. До кінця жовтня передбачено завершити будівництво залізничних колій, а 1 листопада термінал прийме перший потяг.

На другому етапі (триватиме до кінця 2022 року) зведуть першу складську будівлю терміналу площею 15 тис. кв. м, зокрема і внутрішні колії. Третій етап завершиться до кінця 2023 року і стосується будівництва другого складського приміщення площею 18 тис. кв. м.

У термінала наразі є один сучасний штабелер. Другий, який матиме комбінований розподілювач для інтермодальних операцій, зараз випробовується.

Термінал у Ниші розташований на півдні Сербії в місці, де багато промислових об’єктів. Крім того, хаб може обслуговувати регіони Косово, Західну Болгарію та Північну Македонію. Також у планах — співпраця із перевізниками, які працюють у грецьких і турецьких портах.

Перспективне для термінала й інтермодальне сполучення із Західною та Центральною Європою, а також Туреччиною. Йдеться про зв’язок із пунктами призначення в Австрії, Франції, Німеччині та Нідерландах.

Як повідомлялося раніше, у Кале відкрився інтермодальний термінал.

Читайте також