Литва веде діалог із Єврокомісією щодо необхідності фінансування з боку ЄС прокладання до Клайпедського морського порту залізничної колії європейського стандарту. Про це повідомила заступниця міністра комунікацій та транспорту Лорета Маскальовене, передає Rail.insider із посиланням на «РЖД-Партнер».
«В Єврокомісії йдуть дуже серйозні дискусії про прокладання до Клайпеди європейської колії», — сказала вона.
Зауважимо, що в Європі ширина залізничної колії становить 1435 мм, у Литві — 1520 мм.
«Тепер це вже не тільки економічне питання, а й питання військової мобільності та безпеки», — наголосила посадовиця. Через Клайпедський порт у Литву періодично прибувають із технікою для навчань чи ротаційної дислокації підрозділів країн — членів НАТО.
Литва намагається домогтися включення дільниці протяжністю приблизно 250 км від Каунаса до Клайпеди до міжнародного проєкту Rail Baltica, що наразі реалізується країнами Балтії. Магістраль європейського стандарту, що прокладається в його межах, з’єднає Таллінн, Ригу, Каунас (з відгалуженням на Вільнюс), Варшаву та Берлін.
Як повідомлялося раніше, запуск магістралі Rail Baltica відклали до 2030 року.













