Новини, Рухомий склад

На столичному вокзалі презентували поїзд Stadler

У Києві сьогодні презентували електропоїзд FLIRT швейцарської компанії Stadler, що 14 серпня прибув до України із заводу компанії у Білорусі для тестування, передає Rail.insider.

В церемонії взяли участь представники компанії-виробника, Мінінфраструктури, Укрзалізниці.

«Ми раді представити наш рухомий склад в Україні. Ми готові до співпраці та зацікавлені у локалізації виробництва», — заявив голова правління Stadler Петер Шпулер.

«У лютому цього року Укрзалізниця  анонсувала проєкт City Express для Києва, Дніпра та Харкова. Зараз завершуємо напрацювання технічних завдань для рухомого складу. Найближчим часом надішлемо його всім потенційним учасникам, українським і міжнародним. У вересні плануємо оголосити відкритий міжнародний конкурс на придбання рухомого складу», — сказав в. о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін.

Поїзд здійснив демонстраційний рейс від станції Київ-Пасажирський до Дарниці. Рухомий склад представлений у 5-вагонній комплектації. Він розрахований на швидкість до 160 км/год.

Використовувати подібні поїзди, за словами начальника служби приміських перевезень Південно-Західної залізниці, планується на ряді напрямків із Києва, зокрема до Білої Церкви, Узина, Василькова, Клавдієва.

Вартість квитків, зі слів фахівця, буде на рівні приміських поїздів, проте для мінімізації витрат намічено залучати бюджетні кошти, зокрема і місцевих громад.

Поїзд Stadler — один із претендентів на участь у проєкті City Express. Переможця ще має визначити конкурс.

 

 

Раніше повідомлялося, що Stadler вибрав місце для заводу з виробництва електричок в Україні.

 

Читайте також