Новини, Перевезення

На Закарпатті обговорюють запуск експреса до Румунії

У Закарпатській облдержадміністрації обговорили питання відновлення пасажирського перевезення до Румунії. Про це пише Rail.insider із посиланням на сайт ОДА.

Керівництво краю у 2022 році планує реалізувати стратегічні проєкти, які можуть ефективно впливати на цілий сектор економіки області. Очільник Закарпатської ОДА Віктор Микита зазначив, що відновлення транскордонного пасажирського перевезення за маршрутом, який проходить через місто Сігет у Румунії, Ужгород та Рахів (його ще називають «Карпатський експрес»), може бути саме таким стратегічним проєктом.

За словами першого заступника голови облдержадміністрації Мирослава Білецького, відповідно до пропозицій АТ «Укрзалізниця», з Ужгорода потяг курсуватиме через Тересву та міжнародний залізничний пункт пропуску «Тересва—Кимпулунг ла Тиса» до міста Сігет Мармацій. З Івано-Франківська маршрут пролягатиме через Рахів, Барлібаш, міжнародний пункт пропуску для залізничного сполучення «Ділове—Валя Вишеулуй» до того ж міста Сігет Мармацій.

«Ця тема стане однією з головних на зустрічах із нашими румунськими партнерами та представниками АТ «Укрзалізниця», які заплановані у лютому в нашому обласному центрі та Бая-Маре в Румунії. У робочому порядку зазначені питання попередньо обговорили з Консулом Румунії в Солотвино Граціаном-Флоріном Пирву під час зустрічі в Ужгороді та отримали підтримку», — зауважив Віктор Микита.

Як наголосив Мирослав Білецький, переваги відкриття такого сполучення між двома країнами важко переоцінити. Передусім це можливість подорожувати без кількагодинних черг на автомобільних пунктах пропуску.

Закарпатська ОДА готує пакет конкретних пропозицій та дорожню карту відновлення курсування «Карпатського експреса», серед яких:

  • відновлення залізничної та прикордонної інфраструктури за маршрутом курсування потяга;
  • ініціювання питання перед вищими органами влади щодо внесення проєкту «Карпатський експрес» до програми Президента України Володимира Зеленського «Велике будівництво»;
  • концепт можливого розширення проєкту на Івано-Франківську область та залучення до транскордонного діалогу;
  • активізація роботи підрозділів облдержадміністрації, агенцій регіонального розвитку та територіальних громад з питань генерування проєктів, які можуть фінансуватися за кошти ЄС у межах реалізації ініціативи щодо відновлення руху «Карпатського експреса» тощо.

За словами голови облдержадміністрації, у розробці концепту враховують показник економічної ефективності. Сьогодні цим вже займаються фахівці профільного департаменту ОДА та АТ «Укрзалізниця». До того ж на Мараморощині проживає громада, яка нараховує приблизно 25 тис. осіб. У багатьох з них є родичі на Рахівщині, з якими вони підтримують постійні контакти.

Читайте також