Новини, Перевезення, Укрзалізниця

Накопичення вагонів у напрямку західного кордону перевищило 30 тис. одиниць

На прикордонних переходах накопичилося вже понад 30 тис. вагонів. Про це під час онлайн-наради із представниками зернового ринку розповів заступник директора департаменту комерційної роботи АТ “Укрзалізниця” Валерій Ткачов, передає Rail.insider.

Фіксується зростання накопичення вагонів у напрямку прикордонних переходів. Якщо 4 квітня цей показник становив 23 тис. 195 вагонів, то станом на 27 квітня — 30 тис. 271 вагон (+30,5%). Зокрема, за цей період у 2,6 раза збільшилося накопичення рухомого складу із зерновими вантажами: з 1988 до 5185 одиниць.

Також зросли обсяги відвантаження аграрних вантажів у напрямку Румунії та Молдови. На стику з Молдовою Могилів-Подільський—Велчинець накопичення зросло з 4 до 966 вагонів із зерном. На прикордонному переході до Румунії Вадул-Сірет—Дорнешти збільшення становить 11,9 раза (зі 165 до 1964 вагонів), а Дяково-Халмеу — 2,7 раза (з 255 до 679). На останніх стиках, відповідно, найскладніша ситуація із накопиченням вагонів. Наразі черга на передачу там сягає 30 і 25 діб відповідно.

Що ж до найзавантаженішого переходу із Польщею (Ізов—Грубешув), то там термін накопичення становить 20 діб. На трохи менше, 18 діб, є вантажів на переході до Словаччини Ужгород—Матевці.

Молдовський перехід Могилів-Подільський—Велчинець має роботи на 16 діб. Щоправда, під час наради уточнювалося, що можна спрямовувати вантажі на стик Сокиряни—Окниця, де наразі відсутня черга.

Водночас в Укрзалізниці розповіли про деяке збільшення обсягів передачі вагонів на прикордонних переходах.

Наразі для зменшення темпів накопичення рухомого складу, що слідує в напрямку прикордонних переходів, введено кілька конвенцій.

Читайте також