Міжнародні новини, Новини

Нова транспортна стратегія РФ передбачає розвиток контейнерних перевезень

Уряд РФ ухвалив транспортну стратегію до 2030 року із прогнозом на період до 2035 року. Про це повідомляє Rail.insider з посиланням на Sea News.

У межах стратегії до 2035 року прогнозується чотириразове зростання швидкості переміщення несировинних вантажів (до 1 тис. км на добу) з використанням контейнерних поїздів. «Нарощуватимемо провізні потужності залізничної інфраструктури у східному напрямку (Східний полігон), Азово-Чорноморському та північно-західному. Сукупний приріст становитиме від 197 млн до 327 млн т залежно від економічної кон’юнктури», — сказав міністр транспорту РФ Віталій Савельєв.

Окрім того, зазначається, що у стратегії вперше виділено блок із цифрової трансформації (переведення перевізних документів в електронний вигляд, оцифровування інфраструктури), а також значну увагу приділено досягненню нормативного стану мережі.

За повідомленням АТ «РЖД», у січні—жовтні 2021 року у всіх видах сполучення перевезено 5 млн 386 навантажених і порожніх контейнерів ДФЕ (TEU). Це на 12,7% більше, ніж за аналогічний період 2020 року. При цьому найбільше виріс транзит — до 889 тис. ДФЕ (зростання — в 1,4 раза).

Нагадаємо, що у РФ через дефіцит контейнерів для перевезення можуть подорожчати цукерки.

Читайте також