Новини, Перевезення, Укрзалізниця

Польські компанії збільшать транзит пального для України

У Варшаві 9 травня відбувся польсько-український енергетичний форум, присвячений розв’язанню кризи, що склалася на паливному ринку України. Про це на своїй сторінці у Facebook написала перша віцепрем’єр-міністерка—міністерка економіки України Юлія Свириденко, передає Rail.insider.

Посадовиця нагадала, що ворог планомірно атакував паливну інфраструктуру нашої країни, знищивши Кременчуцький НПЗ і великі нафтобази. Тож питання постачання пального є нагальним.

«Зараз Польща може виступати великим транзитером пального для України, забезпечуючи надходження понад 200 тис. т продукції щомісяця. Натомість за останній місяць обсяг надходжень ледве становив 60 тис. т», — уточнила Юлія Свириденко.

За її словами, в уряді розраховують на те, що до польського ресурсу буде змога залучити нафтопродукти із США, регіону Амстердам—Роттердам—Антверпен (АРА), німецьких, скандинавських і балтійських нафтопереробних заводів. Доставлятися пальне буде комбінованими видами транспорту через Польщу.

«У ході форуму з польськими колегами ми отримали чітке розуміння, як можна отримати додаткові об’єми від польських трейдерів. Крім того, віднайшли технічні можливості для збільшення перевалки необхідних об’ємів і вже маємо підтвердження від однієї з провідних польських компаній PERN SA щодо додаткових потужностей», — пояснила міністерка.

Для збільшення відвантажень синхронізовано графіки роботи АТ «Укрзалізниця» та польської PKP, які «тепер в оперативному режимі можуть миттєво вирішувати проблемні питання», уточнила Юлія Свириденко. Вона також висловила сподівання, що вже найближчим часом паливні ресурси доставлятимуться швидше, а на українських заправках зникнуть черги.

Як повідомлялося раніше, Польща спростила проїзд авто з пальним для України.

Читайте також