Новини, Рухомий склад, Укрзалізниця

Посадовців УЗ судитимуть за збитки у 4 млн грн при закупівлях запчастин

Деснянська окружна прокуратура м. Києва спрямувала до суду обвинувальні акти щодо посадових осіб локомотивного депо Київ-Пасажирський регіональної філії «Південно-Західна залізниця» АТ «Укрзалізниця» за збитки у 4 млн грн при закупівлях запчастин. Про це пише Rail.insider із посиланням на пресслужбу Київської міської прокуратури.

Згідно з матеріалами досудового розслідування, у 2019 році керівництво локомотивного депо ухвалило рішення про ремонт двигунів рейкових автобусів, загальна вартість якого становила понад 15 млн грн.

«У цей же час начальник депо, будучи обізнаним про процедуру здійснення державних закупівель, та головний інженер підприємства, діючи спільно з іншими службовими особами залізниці, матеріали щодо яких виділені в окреме кримінальне провадження, придбали запчастини для ремонту двигунів у підконтрольної фірми-постачальника, без проведення тендера та за завищеними цінами», — наголошується у повідомленні.

Крім того, в ході слідства встановлено, що підписи в актах про надання послуг з боку підприємства, яке здійснювало поставку товарів, виконані від імені директора сторонньою особою.

Зазначені дії призвели до зайвого перерахування грошових коштів у сумі 4 млн грн, що підтверджується висновками експертиз.

Посадовцям загрожує позбавлення волі на строк від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від 500 до 1 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як повідомлялося раніше, прокуратура проводить обшуки у Південно-Західній залізниці.

Читайте також