Міжнародні новини, Новини

РФ заборонила ввезення з України залізничних коліс та елементів ходової частини вагонів  

Відповідна постанова уряду була опублікована 6 лютого, вона доповнює аналогічний документ від 29 грудня 2018 року. Про це повідомляє Цензор.Біз.

Йдеться про литі бічні рами, надресорні балки для вагонних візків, а також колісні осі (як в зібраному, так і в розібраному вигляді), колісні пари, безпосередньо колеса, а також заготовки для них.

Постанова від 2018 року також вказує на заборону ввезення в РФ продукції, якщо вона раніше переміщались через територію України. Тобто, відтепер мова йде і про “залізничну продукцію”.

Нагадаємо, про плани РФ розширити заборонений список на імпорт залізничної продукції з України стало відомо в кінці 2020 року. Дотепер залізничної техніки в списку санкцій РФ не було.

Раніше заборони на ввезення коліс не було, але до 21 січня поточного року діяло антидемпінгове мито. Воно застосовувалося з 22 січня 2016 року. У 2018 році ставка мита була збільшена з 4,75 до 34,22%.

З 25 серпня 2019 року по 1 червня 2020 року дія заходів припинялася, щоб не допустити дефіциту в залізничних колесах на ринку Євразійського економічного союзу у зв’язку з різким зростанням попиту.

Читайте також