Новини

Розпочалося будівництво “польської” ділянки магістралі Rail Baltica

У Польщі розпочалося будівництво колії на ділянці Чижев – Білосток – першої частини “польської ділянки” магістралі Rail Baltica. Про це повідомляє railwaypro.com.

Проєкт передбачає будівництво 70 км нових колій, нових станцій та встановлення пристроїв контролю дорожнього руху. Роботи виконуватиме консорціум, до складу якого входять Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor, Stecol Corporation та Sinohydro Corporation Limited.

Вартість робіт становить понад 800 млн євро, з яких понад 668 млн – внесок ЄС. Нова колія дозволить забезпечити рух пасажирських поїздів зі швидкістю 200 км/год, зменшивши час у дорозі від Білостока до Варшави до 90 хвилин.

Роботи мають завершитись у 2023 році. Водночас PKP PLK проводить тендер щодо робіт на ділянці Білосток – Елк. Залізнична лінія від Білостока до Елка має бути модернізована до 2024 року.

Латвійську ділянку магістралі Rail Baltica проектуватимуть іспанціТакож у серпні було оголошено тендер на підготовку проєктної документації на ділянці від Елка до державного кордону з Литвою. Будівельні роботи на цій ділянці заплановані на 2023 – 2027 роки.

Зауважимо, Rail Baltica у Польщі включає залізничне сполучення з Варшави через Білосток та Елк до кордону з Литвою. У Латвії та в Естонії наразі вже оголошено тендери на будівництво ліній.

Читайте також