Міністр сільського господарства Румунії Флорін Барбу оголосив, що Бухарест спільно з Києвом упродовж місяця працюватимуть над планом контролю за експортом зерна, який допоможе захистити румунських фермерів. Про це пише Rail.insider із посиланням на «Європейську правду».
Посадовець заявив, що впродовж 30 днів, через які має набути чинності система контролю експорту в Україні, Румунія створить «чітку процедуру ліцензування імпорту для румунських фермерів та переробників».
«Я впевнений, що цей механізм, запропонований Європейською комісією, прийнятий Україною та узгоджений нами в інтересах фермерів, буде повністю функціонувати», — додав Флорін Барбу.
Голова Мінсільгоспу Румунії також заявив, що Бухарест видаватиме ліцензії на імпорт лише румунським фермерам і переробникам, які потребують поповнення запасів, а не посередникам, і що весь імпорт буде перевірятися на безпеку харчових продуктів.
Як повідомлялося раніше, Румунія може запровадити заборону на імпорт українських зернових на 30 днів.













