Новини

Спільний україно-італійський проєкт ВШМ обійдеться в 16 млрд доларів США

Укрзалізниця спільно з італійським залізничним оператором Ferrovie Dello Stato Italiane S.P.A. (FS) працює над пре-ТЕО впровадження високошвидкісного залізничного руху в Україні.

За попередніми оцінками цей проєкт може коштувати 15-16 млрд доларів США

«Наша ідея в тому, аби український пасажир відчув себе як європейський, коли можна сісти в потяг у Києві, Одесі чи Львові, а зійти у Варшаві чи іншій європейській столиці. Як я вже сказав, це дуже амбітно, це вимагає значних фінансових вливань. Зараз ми лише на початку цієї подорожі. Наразі наше завдання — зробити ТЕО в партнерстві з нашими європейськими колегами», — заявив в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик.

Впровадження високошвидкісного залізничного руху в Україні є одним із пріоритетів держави, що закріплено на рівні Національної транспортної стратегії України на період до 2030 року. Укрзалізниця дуже зацікавлена в цьому проєкті, й до кінця року сподівається отримати драфт ТЕО проєкту, аби робити подальші кроки.

«Впевнений, що співпраця з широким колом наших європейських партнерів матиме позитивні результати вже в найближчій перспективі, зокрема, дозволить перейняти досвід реалізації подібних проєктів та залучити фінансування на пільгових умовах», — резюмував Іван Юрик.

Нагадаємо, Україна та Італія ще в минулому році обговорили перспективи подальшого співробітництва у розвитку високошвидкісного залізничного руху в Україні. За попередніми оцінками, загальна довжина колій, яку планується побудувати у рамках цього проєкту, становить близько 2000 км.

В лютому 2021-го року Укрзалізниця та італійська Ferrovie Dello Stato Italiane S.P.A. підписали меморандум про взаєморозуміння.

 

Читайте також