Новини, Укрзалізниця

Суд скасував рішення про стягнення з УЗ боргу Донецької залізниці на 749 млн грн

Верховний Суд частково задовольнив касаційну скаргу Укрзалізниці, а також скасував рішення Госпсуду Донецької області від 11 березня 2021 року і постанову Східного апеляційного госпсуду від 22 липня 2021 року. Ними було задоволено позов ПрАТ «Лізингова компанія «Укртранслізинг» до Укрзалізниці про стягнення 749,2 млн грн заборгованості Донецької залізниці за договорами фінансового сублізингу від 2007 року. Про це пише Rail.insider із посиланням на finbalance

Верховний Суд передав справу на новий розгляд до Господарського суду Донецької області. Там мають, зокрема, розібратися у доводах Укрзалізниці щодо наявності підстав для застосування позовної давності (строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу) та з огляду на те, що, як зазначає Укрзалізниця, акти звірки взаєморозрахунків між «Укртранслізингом» і Донецькою залізницею зі сторони останньої були підписані «неуповноваженою особою», причому документи «не містять дати їх підписання».

За даними держреєстру, власником 49,96% акцій «Укртранслізингу» є «Лемтранс» Ріната Ахметова. Водночас Укрзалізниця зазначала, що їй належить 47,7% акцій «Укртранслізингу».

Як повідомлялося раніше, у червні 2020 року Велика Палата Верховного суду визнала Укрзалізницю правонаступницею за боргами державних підприємств залізничної галузі, зокрема ДП «Донецька залізниця».

Читайте також