Тендер щодо постачання електроенергії для УЗ на 4,4, млрд грн розіграють два учасники
Новини, Укрзалізниця

Тендер щодо постачання електроенергії для УЗ на 4,4 млрд грн розіграють дві компанії

19 травня система публічних закупівель ProZorro оприлюднила ймовірних учасників торгів щодо права продати електроенергію для Укрзалізниці. Охочих двоє: ТОВ “Енерго збут транс” та ДП “Новатор”.

Перше є дочірнім підприємством УЗ, в той час як друге є державним підприємством з оборонного комплексу країни. З 2019 року ДП “Новатор” має право постачати електроенергію.

Нагадаємо, Укрзалізниця планує закупити 2 млрд кВт на год електроенергії на орієнтовну суму 4 млрд 329 млн грн. Відповідний тендер філія “Центр забезпечення виробництва” Укрзалізниці оголосила 16 квітня.

При цьому, УЗ не вперше намагається проводити закупівлі електроенергії в таких обсягах. Проте жодного разу компанії не вдалося провести тендер, адже не вистачало учасників (мінімум двоє). Двічі на торги заходило лише ТОВ “Енерго збут транс”. Одного ж разу, окрім дочірньої компанії, на торги подалося ТОВ “Сонячний парк Олешки”, але пропозицію останнього до торгів не допустив тендерний комітет.

Цього разу одна з компаній (неназвана) звернула увагу на ймовірні дискримінаційні умови в тендерній документації. Так, на порталі опублікована вимога щодо усунення порушень. Було акцентовано, що організатор (філія “ЦЗВ”) вимагає внести забезпечення пропозиції на суму 108 млн грн (дія якої до вересня поточного року). Крім того, у разі перемоги треба внести забезпечення договору (5%), а це ще 217 млн грн.

Таким чином учасник може тимчасово втратити понад 300 млн грн обігових коштів, і, на думку автора вимоги, це дискримінація учасників, які не можуть собі дозволити такі витрати. Проте в УЗ ці вимоги відхилили, адже тендерні умови не суперечать чинному законодавству.

Читайте також