У Deutsche Bahn розповіли, яким досвідом можуть поділитися з УЗ
Новини, Укрзалізниця

ТСК звернулася до СБУ щодо закупівлі УЗ консалтингових послуг у DB Engineering

Укрзалізниця хоче замовити консалтингові послуги на суму понад 304 млн грн (понад 10 млн євро). Про це на своїй сторінці у Facebook написала очільниця Тимчасової слідчої комісії з питань Укрзалізниці Юлія Гришина.

Окрім значної суми, яку УЗ планує витратити на те, що «мають робити самостійно високооплачувані менеджери компанії», очільницю ТСК хвилює питання безпеки. «Загроза Україні з боку Росії, намагання Німеччини завадити постачанню зброї до України та захист «Північного потоку-2» змушує думати і над тим, що й із Західного флангу не всі дружньо і по-партнерськи налаштовані до нашої держави», — написала Юлія Гришина.

Вона наголосила на тому, що тендер на закупівлю консультаційних послуг з модернізації вертикалі пасажирських перевезень АТ «Укрзалізниця» за багатьма ознаками прописаний під одного конкретного виконавця — німецьку консалтингову фірму Deutsche Bahn Engineering & Consulting, яка вже надавала такі послуги у Росії. «Серед її експертів, які ймовірно працюватимуть над проєктом в УЗ, є росіяни та білоруси», — зазначила народна депутатка.

«У 2021 році менеджери УЗ вже провернули схожу «угоду» і без тендера, через підконтрольний завод, придбали консультаційних послуг на суму 831 тис. євро у Deutsche Bahn Engineering & Consulting. І зробили це з порушеннями», — нагадала голова ТСК.

Юлія Гришина також зауважила, що УЗ — стратегічне підприємство, зокрема, і для обороноздатності держави. «Тому у мене, як голови ТСК з питань Укрзалізниці, і перш за все громадянки України, виникає кілька простих запитань до керівництва УЗ: доступ до яких документів і інформації по стратегічному підприємству АТ «УЗ» вже отримали і ще можуть отримати експерти німецької фірми Deutsche Bahn Engineering & Consulting? Як обробляється та зберігається отримана інформація? Чи пройшли експерти німецької фірми Deutsche Bahn Engineering & Consulting, які щодня бувають на стратегічних об’єктах АТ «УЗ», належну перевірку? Хто гарантує, що не станеться витоку інформації чи якихось дій, які зашкодять безпеці держави?» — підкреслила голова ТСК.

Окрім того, вона повідомила, що 24 січня відправили запит від ТСК до УЗ та до СБУ, в якому запросили детальнішу інформацію щодо цих угод та закупівель.

Як повідомлялося раніше, консультанти DB провели низку енергетичних аудитів в АТ «Укрзалізниця».

Читайте також