Укрзалізниця впровадить новітні 3d технології у процес ремонту вагонів
Новини, Рухомий склад

У 2021 році УЗ має намір виготовити 3 тис. вантажних вагонів

Наступного року Укрзалізниця має намір виготовити 3 тис. нових та модернізувати понад 5,4 тис. вантажних вагонів. Про це повідомляє пресслужба Перевізника з посиланням на проєкт фінплану.

Вагони планують виготовити на власних заводах. Загалом УЗ  має проінвестувати у свою модернізацію рекордні понад 27 млрд грн. Понад 70 % зазначених коштів буде спрямовано саме на оновлення рухомого складу та інфраструктури.

Крім вантажних вагонів, планується модернізувати 157 локомотивів та здійснити реконструкцію близько 400 км залізничної колії. Водночас коштом державного бюджету очікується замовлення 100 пасажирських вагонів.

Також в УЗ заявили про сподівання щодо якнайшвидшого прийняття Закону України «Про залізничний транспорт України» та усунення правових колізій і нонсенсів, коли Укрзалізниця сплачує податок на землю під коліями, “чого немає в жодній країні ЄС”, та акциз на пальне, який спрямовується на будівництво автомобільних шляхів, а не на розвиток залізничної інфраструктури.

Нагадаємо, раніше в УЗ говорили про модернізацію 313 локомотивів протягом наступного року та капітальний ремонт 20 тис. вантажних вагонів.

Читайте також