Новини, Укрзалізниця

У 2022 році УЗ планує повернути поліцію в поїзди

Наразі тривають переговори філії «Пасажирська компанія» АТ «Укрзалізниця» та Національної поліції щодо залучення правоохоронців до забезпечення порядку в пасажирських потягах. Про це Rail.insider розповів очільник філії «Пасажирська компанія» Олександр Перцовський.

Зауважимо, що у вересні відбулося дві резонансні події у потягах: спроба зґвалтування та крадіжка у кандидата в мери Харкова цінних речей і документів. Тож знову постало питання щодо супроводу поліції.

Такий експеримент проводився у 2020-му. Співробітники воєнізованої охорони УЗ разом із працівниками поліції з кінця серпня до кінця грудня 2020 року супроводили понад 2 тис. пасажирських поїздів. Проєкт запровадили після побиття пасажирки у потязі Маріуполь—Київ.

Зараз же, за словами Олександра Перцовського, 11 поїздів супроводжують працівники воєнізованої охорони Укрзалізниці. Проте вохрівці обмежені у своїх можливостях. Зокрема, вони не мають права на зброю та не можуть затримати порушника. «Ми зараз розглядаємо питання щодо залучення правоохоронців на ряді напрямків на контрактній основі», — зауважив очільник.

Водночас в УЗ впевнені, що потяг — це громадська територія, тобто належить до зон забезпечення загального правопорядку. Тож сподіваються, що хоча б частину витрат на реалізацію проєкту візьме на себе Національна поліція.

Очільник філії «Пасажирська компанія» також наголосив на тому, що наявність поліції в поїзді дисциплінуватиме пасажирів та, ймовірно, запобігатиме правопорушенням.

Як повідомлялося раніше, в Укрзалізниці розповіли, як пасажирам убезпечити себе під час мандрівки потягом.

Читайте також