Новини, Укрзалізниця

У держбюджеті 2022 року можуть передбачити 5,5 млрд грн на розвиток пасажирського залізничного руху, — Олександр Кава

До Верховної Ради внесли на розгляд доопрацьований проєкт держбюджету на 2022 рік. У ньому на залізничні проєкти передбачається приблизно 5,5 млрд грн. Про це заявив заступник міністра фінансів України Олександр Кава, передає Rail.insider із посиланням на «Обозреватель».

За словами посадовця, 3,5 млрд грн планується спрямувати на купівлю нових пасажирських вагонів, включно з 70 вагонами для денних швидкісних поїздів. Також 2 млрд грн передбачено направити на проєкти пасажирської залізничної інфраструктури. Це завершення електрифікації дільниці Житомир—Новоград-Волинський із відновленням об’їзду станції Новоград-Волинський І. «Найближчими тижнями розпочнуться будівельні роботи на об’єкті, а завершення планується у 2022 році», — уточнив Олександр Кава.

Також за рахунок державного бюджету наразі фінансується підготовка проєктної документації для відновлення залізниці європейської колії 1435 мм від Чопа до Ужгорода. Це дасть змогу запустити з Ужгорода прямі пасажирські поїзди у напрямку Братислави, Відня, Праги, Будапешта, Бухареста, Кошице, Мюнхена та зробити Ужгород залізничним хабом.

Крім того, планується збудувати в Ужгороді вантажну станцію, завдяки чому ужгородські підприємства зможуть завантажувати свої товари та продукцію безпосередньо до вагонів європейської колії 1435 мм. За оптимістичним сценарієм, проєкт буде реалізовано у 2023 році.

Зараз опрацьовуються й інші проєкти, серед яких —  подальший розвиток системи «Київ Сіті Експрес», відновлення лінії Миронівка—Канів, що дасть змогу запустити потяги до цього туристично привабливого містечка, електрифікація дільниці Ворожба—Суми для запуску швидкісних електропоїздів Київ—Суми та відновлення лінії Галич—Підвисоке для скорочення час поїздки до Івано-Франківська та курортів Карпат на 2—3 години.

Як повідомлялося раніше, у поточному році УЗ використає лише половину виділених із держбюджету коштів.

 

Отримайте тестовий доступ до статистики та аналітики

 

Читайте також