У 2019 році у Німеччині розпочався експеримент щодо фарбування рейок в білий колір, аби зменшити вплив тепла на сталь. Про його перші підсумки повідомляє railway-news.com.
Експеримент розпочався восени минулого року на швидкісній магістралі Ганновер — Вюрцбург. Одну з ліній пофарбували у білий колір, а іншу залишили такою, якою вона була. При цьому на обох лініях встановили датчики, для вимірювання температури сталі.
У результаті встановлено, що білий колір зберігає рейки прохолоднішими у спекотні місяці. Так, велика кількість тестів показала, що білі рейки відбивають значно більшу кількість світла, і як результат вони на 7–8 градусів прохолодніші, ніж рейки, які були непофарбовані. З недоліків, фарбу потрібно регулярно оновлювати.
Експеримент продовжиться до кінця 2020 року, і якщо його результати будуть вдалі, то у Deutsche Bahn планують пофарбувати інші колії країни. Зауважено, що за задумом, білі рейки мають підготувати німецьку залізницю до наслідків глобального потепління.
Нагадаємо, аналогічний пілотний проект реалізують і в Австрії. Там, у межах експерименту, який розпочався в середині липня 2019 р, пофарбували рейки на ділянці завдовжки 5 км.












