Міжнародні новини, Новини

У Канаді випробують локомотив на водні

Дві канадські компанії, що працюють у водневій сфері, — Loop Energy і Hydrogen In Motion Inc. — обрані Південними залізницями Британської Колумбії для переведення одного зі своїх дизель-електричних локомотивів на водневі паливні елементи. Про це пише Rail.insider із посиланням на enkorr.

Loop Energy надасть компоненти водневих паливних елементів, а Hydrogen in Motion забезпечить безпечне зберігання водню та заправку експериментального локомотива.

Loop зосереджена переважно на паливних елементах для автобусів і вантажівок, однак новий проєкт дасть змогу компанії почати працювати у сфері залізничного транспорту.

Південна залізниця Британської Колумбії — це оператор коротких залізничних ліній, який надає послуги першої та останньої милі для великих галузевих компаній у Нижньому Мейнленді та долині Фрейзер. Коли поїзд прибуває до Нижнього Мейнленда, локомотиви Southern Railway чіпляють його та доправляють вагони і цистерни до кінцевого пункту призначення. В експлуатації компанії — понад 30 локомотивів.

«Декарбонізація залізничної галузі є для нас пріоритетом, — сказала директор з комунікацій Південних залізниць Британської Колумбії Емілі Мак. — Уся галузь націлена на нульові викиди до 2050 року».

Вивчивши різні варіанти живлення для демонстраційного проєкту, канадська компанія зупинилася на водневих паливних елементах. Оскільки у дизель-електричних локомотивів вже є електропривод, їхня модернізація може бути виконана шляхом заміни дизеля паливними елементами.

Компанії, що беруть участь в експерименті, прагнуть закінчити конверсію тестового локомотива до кінця першого кварталу 2022 року.

Як повідомлялося раніше, у Великобританії розвиватимуть транспорт на водневому паливі.

Читайте також