Перевезення, Новини, Статті

У новому сезоні на зерновий ринок Причорноморського регіону очікує ще багато сюрпризів

ЗМІ назвали власників топ 10 найбільших парків вагонів-зерновозів

Автор статті:
Спільний проєкт Rail.insider та АПК-Інформ

“Карантинні сезони” 2019/20 і 2020/21 МР принесли учасникам зернового ринку досить багато сюрпризів і несподіванок – від спонтанних обмежень торгівлі до блокування Суецького каналу. При цьому глобальний попит на зерно, що залишається високим, зумовив істотне зростання цін як на глобальному ринку в цілому, так і в Причорноморському регіоні зокрема.

«З початку 2020/21 МР і до періоду пікових значень (кінець січня) ціни попиту в портах (базис CPT-порт) на продовольчу пшеницю зросли на 65%, на фуражну пшеницю – на 72%, на ячмінь і кукурудзу – на 59% і 58% відповідно. Це стало певним «сюрпризом» для трейдерів, в першу чергу, з точки зору виконання форвардних контрактів», – зазначив Андрій Купченко, керівник служби бізнес-проектів АПК-Інформ.

Більше того, незважаючи на позитивні очікування щодо майбутнього врожаю зернових, який оцінюється аналітиками ІА «АПК-Інформ» на рівні 73,6 млн тонн (+13% до показника 2020 р.), а також очікувані високі перехідні залишки 2020/21 МР (6,4 млн тонн, що на 31% більше за показник 2019/20 МР), ціни на основні зернові залишаються на високих рівнях. При цьому кукурудза торгується дорожче за продовольчу пшеницю.

«Зважаючи на те, що карантинні обмеження зберігаються в багатьох країнах світу, пандемія періодично досягає нових піків, спостерігається загострення геополітичної ситуації в «гарячих точках», а глобальна економіка функціонує на межі своїх можливостей, в майбутньому сезоні очікується ще багато сюрпризів і викликів для зернового ринку», – вважає експерт.

До основних з них належать кліматичні ризики, невизначеність конкурентного середовища і платоспроможність імпортерів. Крім того, фактори, пов’язані з переміщенням зернових вантажів, і торгова політика деяких ключових гравців ще тривалий час будуть вносити свої корективи в обсяги експорту причорноморського зерна і в цінову динаміку.

Детальніше про перспективи зернового ринку Причорноморського регіону в 2021/22 МР А.Купченко розповість в ході XX Міжнародної конференції «Grain and Maritime days in Odessa 2021», яка відбудеться 26-28 травня в м. Одеса (Bristol Hotel Odessa).

Читайте також