У жовтні спостерігається зростання обсягу передачі зернових вантажів через румунські та польські прикордонні переходи. Про це йшлося під час наради представників АТ «Укрзалізниця» з учасниками зернового ринку 5 жовтня, пише Rail.insider.
За чотири доби жовтня на 19 вагонів/добу зросла передача збіжжя до Румунії порівняно із вереснем. Наразі показник сягає 138 одиниць. Левову частку із загального обсягу становить передача по стику Вадул-Сірет—Дорнешти — 96 вагонів/добу. Тут фіксується зростання на 16 вагонів/добу.
Через польські прикордонні переходи щодоби передавалося 114,3 вагона із зерном. Це на 8 одиниць перевищує показник вересня. Фактично половина із загального обсягу переданих вагонів прямувала через стик Ягодин—Дорогуськ (57,5 одиниць/добу).
Водночас на 15 вагонів/добу скоротилася передача збіжжя з України до Словаччини. Наразі туди прямує 63,6 вагона/добу. Майже втричі зменшився обсяг передачі збіжжя через перехід Ужгород—Матевці — до 5,3 вагона/добу.
А найсуттєвіше скорочення передачі зернових спостерігається на українсько-угорських прикордонних переходах. Загальний обсяг зменшився на 30 вагонів/добу — до 41 одиниці. На 17,5 вагона скоротилася передача у напрямку стику Чоп—Захонь — до 26,8 одиниці/добу.
Як повідомлялося раніше, у вересні зріс обсяг передачі зернових через польські та румунські прикордонні переходи.













