Україна виграла апеляцію у СОТ у справі щодо заборони експорту вітчизняної залізничної продукції в РФ
Новини, Економіка

Україна виграла апеляцію у СОТ у справі щодо заборони експорту вітчизняної залізничної продукції в РФ

Апеляційний орган Світової організації торгівлі (СОТ) опублікував звіт у справі України проти РФ щодо обмеження на поставки до Росії вагонів і стрілочних переводів. Про це йдеться на сайті організації.

Апеляційний орган рекомендував органу з вирішення спорів СОТ вимагати від Росії привести обмеження на імпорт українського залізничного обладнання у відповідність до вимог міжнародної угоди про технічні бар’єри в торгівлі.

СОТ під час розгляду справи в апеляції майже повністю задовольнив вимоги української сторони, а вимоги Росії відхилив.

Однак Апеляційний орган залишив у силі попереднє рішення, що Україна не змогла повністю підтвердити, що РФ систематично обмежувала імпорт техніки з України.

Водночас з огляду на це заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, торговий представник України Тарас Качка повідомив, це є “великою сатисфакцією” для України.

“І (зважаючи на рішення СОТ, є. – ред.) два важливих уроки: 1) нам потрібно рятувати Апеляційний орган СОТ. Ми будемо за це боротися;2) ми більше будемо покладатися на власні сили у юридичному захисті”, – написав він.

Нагадаємо, 27 серпня 2018 року Україна подала апеляцію на рішення Світової організації торгівлі щодо спору з Російською Федерацією щодо заборони імпорту вагонів і залізничного обладнання.

До 2014 року українські виробники залізничної продукції отримували сертифікати відповідності від компетентних органів Російської Федерації. Ці сертифікати дозволяли їм експортувати свою залізничну продукцію до Росії та реалізовувати її на російському ринку.

Починаючи з 2014 року, без достатніх обґрунтувань російські сертифікаційні органи почали масово призупиняти дію виданих раніше сертифікатів відповідності для українських виробників. Окрім того, було обмежено видачу нових сертифікатів.

Також РФ відмовилася визнавати сертифікати, видані українським компаніям уповноваженими органами Республіки Білорусь та Казахстану.

Саме тому 21 жовтня 2015 року Мінекономрозвитку розпочало процедуру врегулювання суперечки в рамках Світової організації торгівлі.

Опитування

[democracy id=”16″]

Дякуємо за відповідь!

Для визначення об’єктивного загального зрізу настроїв на ринку залізничних вантажоперевезень пройдіть опитування повністю! Результати допоможуть нам окреслити проблемні точки й взаємовигідні шляхи вирішення загальних проблем та будуть представлені на загальний розсуд без редакційної цензури.

Читайте також