Новини, Перевезення, Укрзалізниця

Укрзалізниця тестуватиме контрейлерні перевезення у міждержавному сполученні

АТ «Укрзалізниця» планує у червні запустити тестовий контрейлерний потяг до країн ЄС. Про це в ході засідання Експортного офісу в п’ятницю, 5 травня, заявив директор з комерційної роботи і логістики АТ «Укрзалізниця» Тимофій Мураховський, пише Rail.insider. 

За його словами, компанія уже успішно випробувала платформу для контрейлерних перевезень у внутрішньодержавному сполученні. На черзі – відправлення через кордон.

«Ми зробили тестовий прогін платформи, на якій стояв не тягач і напівпричіп, а саме напівпричіп. Це випробування дуже успішно пройшло. Ми модернізуємо, наразі у нас є можливість сформувати парк близько 100 платформ. Це буде дуже інноваційна для України технологія перевезень. Плануємо в цьому місяці зробити перше тестове перевезення за кордон. Дуже сподіваємось, що наступного місяця ми запустимо перший тестовий потяг з контрейлерами», – повідомив Тимофій Мураховський.

Він додав, що наразі “проводяться результативні перемовини з партнерами в Польщі” щодо здійснення контрейлерних перевезень, компанією Clip.

За словами представника Укрзалізниці, запровадження регулярних контрейлерних перевезень дозволить скоротити логістичні витрати та вирішити питання дефіциту водіїв.

«Це дозволяє оптимізувати автомобільний рух для наших вантажовідправників та вантажоотримувачів, тому що дуже мала кількість тягачів може обслуговувати велику кількість напівпричепів. Це дозволяє, по-перше, вирішити проблему черг на кордонах, а, по-друге, оптимізувати штат, тому що ми всі знаємо проблему з наймом водіїв. А це вирішує проблему кардинально», — наголосив Тимофій Мураховський.

Він також закликав клієнтів звертатися з пропозиціями щодо реалізації технології регулярних контрейлерних та контейнерних потягів.

Як додав в ході наради щодо інтермодальних перевезень 5 травня заступник директора департаменту комерційної роботи УЗ Валерій Ткачов, перемовини щодо впровадження контрейлерних поїздів проводяться також зі словацькими та угорськими компаніями.

 

Отримайте тестовий доступ до статистики та аналітики