Укрзалізниця закупить нові електровози
Новини, Рухомий склад

Укрзалізниця закупить нові електровози

Упродовж наступних двох тижнів АТ «Укрзалізниця» оголосить офіційний конкурс щодо придбання електровозів. Про це повідомив директор із стратегічного розвитку та інвестиційної політики Укрзалізниці Антон Саболевський під час відкриття ІV Міжнародної конференції «Залізниці України: розвиток та інвестиції» 27 лютого 2020 року.

За словами Антона Саболевського, у наступні 5-7 років заплановано придбати 205 магістральних електровозів, з яких 135 — перемінного струму.

«Наразі активно готуємося до проведення конкурсу. Очікуємо, що це буде цікаво для таких провідних світових виробників, як CRRC, Alstom, Siemens AG та інших. Придбання електровозів дозволить Укрзалізниці закрити всі напрямки з перевезення залізо-рудної сировини, вугільних та зернових вантажів, які транспортуються на експорт як на західні переходи, так і до портів», — зазначив Антон Саболевський.

За даними Rail.insider зі «Статистика та аналітика. Розширена версія», на сьогодні середній знос локомотивів становить 96,8%, у тому числі електровозів – 93,3%, магістральних тепловозів – 99,6%, а маневрових тепловозів – 99,9%. Середній вік електровозів складає 40,6 років за нормативного віку в 30 років, магістральних тепловозів – 30,7 років за нормативних 20 років, маневрових тепловозів – 35,8 років за нормативних 25 років.

Читайте також