Укрзалізниця заощадить майже 30 млн грн на дизпальному
Новини, Укрзалізниця

Укрзалізниця заощадить майже 30 млн грн на дизпальному

17 червня Укрзалізниця провела чергові три конкурсні відбори постачальників дизельного пального для потреб залізничної галузі за рамковою угодою. Про це повідомляє пресслужба Укрзалізниці. Зазначається, що компанія змогла купити 9 тис. тонн пального за ціною нижче від гуртової середньоринкової. Загальна економія складе 28,5 млн грн від очікуваної початкової ціни. Заощадити, повідомляють в УЗ, посприяли: висока конкуренція, застосування формульного ціноутворення та врахування коливань котирувань Platts.

“Загалом за вказаною рамковою угодою вже пройшло 11 відборів лише за два місяці, на кожен з яких за стандартними тендерними процедурами потрібно від 75 до 90 діб. Отже, Укрзалізниця заощаджує не тільки гроші, а й час і ресурси та закуповує пальне невеликими партіями, що дозволяє оптимізувати грошовий потік”, — констатував в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик.

Нагадаємо, що Укрзалізниця 22 квітня 2020 року уклала рамкову угоду з усіма 12 постачальниками дизельного пального, які долучилися до тендерного процесу.

Перед проведенням цих відборів відбулась онлайн-зустріч з учасниками рамкової угоди, де були обговорені перші висновки та наявні питання щодо графіків оголошення відборів та обсягів постачання на один відбір.

В.о. голови правління Укрзалізниці Іван Юрик, відзначив, що вказана рамкова угода є унікальним прикладом для України. Її механізм, побудований на застосуванні котирувань Platts, дозволить Укрзалізниці отримувати справедливу ціну при коливаннях світових цін на нафтопродукти та, як наслідок, закуповувати дизельне пальне максимально вигідно й прозоро. При цьому широке коло постачальників унеможливлює встановлення монополії на постачання.

В Укрзалізниці також повідомили, що наразі в компанії продовжують роботу над поліпшенням зручності роботи для постачальників щодо ритмічності відвантаження.

Читайте також