Новини, Перевезення, Укрзалізниця

УЗ розглядає можливість відкриття неробочого прикордонного переходу з ЄС

Для розвантаження наявних прикордонних переходів в Укрзалізниці розглядають можливість відкриття неробочих прикордонних переходів з ЄС. Це питання обговорювалося під час онлайн-наради із представниками агроринку 19 травня, передає Rail.insider.

У ході наради очільник «Українського клубу аграрного бізнесу» Роман Сластьон озвучив пропозицію щодо можливого відновлення роботи прикордонного переходу з Румунією Ділове—Валя-Вішеулуй.

Заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов зауважив, що прикордонний перхід не працює вже кілька років, але питання його відкриття обговорювалося.

«Уточнюємо стан інфраструктури, колії та доповімо керівництву, які капіталовкладення потрібні для відновлення цього прикордонного переходу. Також наразі перевіряємо, яких ще заходів необхідно вжити для його відкриття», — додав посадовець.

Передусім йдеться про відповідне рішення уряду та організацію контролів (прикордонний, митний, ветеринарний, фітосанітарний тощо).

Окрім того, наразі обговорюються варіанти місць, де у перспективі можна організувати додаткові потужності. Наприклад, це може бути на переході на кордоні із Польщею Рава-Руська—Гребенне.

Окрім того, незабаром можуть почати працювати із зерновими вантажами переходи Рава-Руська—Верхрата (Польща) та Ужгород—Матевці (Словаччина).

Як повідомлялося раніше, черги з вагонів у бік західних прикордонних переходів продовжують зростати.

Читайте також