Новини, Укрзалізниця

УЗ в першій половині 2021 року планує оголосити конкурс щодо передачі в концесію вокзалів

Директор філії “Вокзальна компанія” Володимир Коваль в інтерв’ю медіацентру “Магістраль” розповів про найближчі плани філії та процес підготовки вокзалів до концесії.

Так, посадовець заявив:

“Разом із міжнародними фахівцями продовжуємо готувати ТЕО(техніко-економічне обґрунтування). Є намір до другої половини 2021 року вийти на перший конкурс і дізнатися думку ринку. З огляду на бачення бізнесу будемо рухатися далі, адже воно може бути кардинально протилежним державному. Якщо держава не може впоратися з утриманням інфраструктури, то залучається інвестор, якому це цікаво. Ключове слово тут «цікаво». Інвестор має розуміти чіткі терміни окупності об’єкта. Також стоїть завдання провести аудит усіх вокзальних приміщень і площ, придатних для передачі в оренду”.

Володимир Коваль зазначив, що зараз важливо визначити обсяги корисної площі вокзалів для інвесторів, адже не всю площу вокзалу можна здати під торгову.

“Ми хочемо зробити пілотний проєкт на базі Київського вокзалу. Це буде візуалізація — схема вокзалу з прив’язкою до конкретної локації всіх потенційних місць, які можна здати в оренду, зі зрозумілим зонуванням. Насамперед вивчимо можливість розміщення тих чи інших груп товарів у конкретних місцях: тут буде фудкорт, там — продуктова група товарів, далі — промислова, аптека тощо. Кожен працівник Укрзалізниці, який має авторизований доступ до цієї інформації, може її швидко переглянути на екрані, відкривши інтерактивну карту. Не потрібно комусь телефонувати чи шукати якісь папери”, – заявив директор філії.

Нагадаємо, правління УЗ створило філію “Вокзальна компанія” в липні цього року.

Також зауважимо, що в МІУ очікують отримати від передачі вокзалів в концесію 3,8 млрд грн. Мова йде про сім обраних вокзалів для участі в пілотному проєкті.  Міста, у яких  планується здати вокзали в концесію:

  • Київ
  • Харків
  • Вінниця
  • Хмельницький
  • Дніпро
  • Миколаїв
  • Чоп

Читайте також