Новини, Порти

В українських портах заблоковано майже 4,5 млн т зерна, — ООН

Майже 4,5 млн т зерна заблоковані у портах України. Продукцію неможливо експортувати через закриті морські шляхи на тлі російського військового вторгнення. Про це заявив представник Всесвітньої продовольчої програми ООН Мартін Фрік, пише Rail.insider із посиланням на «Радіо Свобода».

До початку війни Україна була одним із найбільших світових експортерів пшениці та виробників кукурудзи. Багато країн залежать від постачання української пшениці, зазначили в ООН.

«Голод не повинен бути зброєю», — наголосив Мартін Фрік. Він закликав відновити постачання українського продовольства до інших країн, аби пом’якшити глобальну продовольчу кризу.

Зауважується, що країни Заходу неодноразово попереджали про ймовірну продовольчу кризу та голод у низці країн через військову агресію РФ проти України. У березні ООН зафіксувала зростання цін на продукти на понад 12%. Це стало рекордом із 1990 року.

Різке зростання цін та перебої з поставками поставили під загрозу ситуацію з продовольством у країнах Близького Сходу, Африки й деяких регіонах Азії, де населення постійно недоїдає і де мільйони людей виживають за рахунок хліба, який вони отримують за субсидіями, та дешевої локшини.

Нагадаємо, що через агресію РФ у Чорному морі заблоковано понад 90 торгових суден. Водночас стало відомо, що країна-агресорка вивозить зерно з окупованих територій України. Хоча пізніше вона від цього відхрестилася.

Читайте також