Новини, Укрзалізниця

В УЗ критична ситуація із закупівлями матеріалів та комплектувальних, — Веприцький

Через критичну ситуацію з закупівлями комплектувальних та матеріалів УЗ не може виконати плани щодо ремонту інфраструктури. Про це на власній сторінці у Facebook повідомив в.о. члена правління Перевізника Роман Веприцький.

Це питання порушували на сьогоднішній нараді, де були присутні представники департаментів колії та споруд, автоматики та телекомунікацій, електрифікації та електропостачання, а також керівник «Центр забезпечення виробництва».

“Наразі спостерігається катастрофічна ситуація із закупівлями матеріалів та комплектувальних. Критично не вистачає комплектувальних, недосконалий рівень організації процесу закупівель, відсутність прозорого та дієвого контакту між учасниками тендерів та замовником”, – написав посадовець.

За його словами, результатом цього є стійка проблема зносу інфраструктури та невиконання поточних і капітальних планів ремонтів.

Так, проаналізувавши реальний стан справ, було визначено першочергові заходи:

  • запровадження процесу скасування лімітів;
  • аналіз ефективності функціонування тендерних комітетів;
  • формування чіткого та актуального переліку критично необхідних матеріалів за кожним напрямком.

Було зауважено, що через помилки та недоліки в документах постачальники, які надають якісні матеріали за поміркованими цінами, втрачають можливість змагатися в тендерному процесі.

Нагадаємо, раніше УЗ не змогла  з трьох спроб замовити рейки та хрестовини на 379,5 млн грн. Також цього літа Перевізник скасував торги щодо закупівлі 55 тис. коліс на 1,9 млрд грн та закупівлю 20 400 бандажів на орієнтовну суму 505 млн грн.

Читайте також