Новини, Рухомий склад

В УЗ не бачать необхідності купувати тепловози General Electric

В Укрзалізниці не бачать необхідності у подальшої закупівлі тепловозів американського концерну General Electric. Про це під час пресконференції заявив голова АТ «Укрзалізниця» Володимир Жмак. Він додав, що Укрзалізниці вигідніше буде перейти на електровози.

«Я на сьогодні не бачу необхідності подальшої закупівлі тепловозів General Electric. Наша мета — це перехід на електровози, оскільки це набагато економніше», – сказав Жмак.

Таку заяву розкритикував колишній очільник Міністерства інфраструктури України Володимир Омелян. За його словами, половина залізничної мережі України неелектрифікована, і наявні 30 дизельних локомотивів GE зараз перевозять 30% вантажів неелектрифікованими ділянками.

І їхня експлуатація на 30-40% дешевша у порівнянні з наявним парком УЗ. І в рамках контракту була не лише закупівля й локалізація на базі Крюківського заводу нових локомотивів, але й модернізація близько 100 наявних дизелів УЗ. І парк локомотивів зношений на 95%, возити нічим!” – написав на своїй сторінці у facebook Омелян.

Раніше в УЗ повідомляли, що локомотиви виробництва General Electric повністю виправдали себе за підсумками першого року експлуатації в компанії.

Читайте також