Міжнародні новини, Новини

В Японії запустять перший у світі автобус-потяг

Перший у світі робочий дворежимний транспортний засіб, що може їздити дорогами та залізничними коліями, має надійти в експлуатацію в регіоні Сікоку, найменшому з чотирьох основних островів Японії. Про це пише Rail.insider із посиланням на kyodonews.

DMV — це автобус із дизельним двигуном, оснащений додатковим набором коліс на ходовій частині, що може приблизно за 15 секунд перетворитися на потяг і рухатися залізничними коліями. Він легший за традиційний поїзд, тож потребує менше пального та його простіше обслуговувати.

Очікується, що автобус-потяг розпочне комерційну експлуатацію 25 грудня. Загалом планується запустити 3 такі транспортні засоби, кожен із них вміщатиме 23 пасажири. Автобуси прямуватимуть 50-кілометровою трасою, що з’єднує місто Кайо в Токусімі та місто Мурото префектури Кочі. Під час руху їм доведеться долати 10 км залізничною колією.

Уряд префектури Токусіма сподівається, що DMV стане привабливим для туристів і допоможе позитивно вплинути на місцеву економіку, яка сильно постраждала від пандемії коронавірусу.

Транспортні засоби також можуть бути корисними при стихійних лихах, зокрема землетрусах, що можуть призвести до непридатності ділянок доріг або залізничних колій.

Як повідомлялося раніше, в Японії тестують безпілотний швидкісний потяг.

Читайте також