Міжнародні новини, Новини

Вантажовідправників Казахстану звільнили від низки плат у період надзвичайного стану

Казахстанська залізниця скасувала штрафи, збори і плати, пов’язані з перевезеннями вантажів, на період дії надзвичайного стану в усіх регіонах країни. Рішення ухвалено в межах закону республіки «Про залізничний транспорт» з огляду на звернення Національної палати підприємців РК «Атамекен». Про це пише Rail.insider із посиланням на пресслужбу ҚТЖ.

Не нараховуватимуться:

  • штраф за невиконання заявки щодо плану перевезення вантажів;
  • плата за простій власних (орендованих) вагонів, затримку контейнерів на магістральних, станційних коліях, що стався з вини відправників вантажу, вантажоодержувачів, власників вагонів (контейнерів).

Окрім того, через форс-мажорні обставини збір за зберігання вантажів, що простоюють понад 48 годин з моменту повідомлення вантажоодержувачів про прибуття вантажу на станцію призначення, стягується в однократному розмірі замість 10-кратного.

Як повідомлялося раніше, у Казахстані 5 січня призупинено рух ряду поїздів через наздвичайний стан. Наступного дня було скасовано рух 120 вантажних потягів. Окрім того, тоді на території країни перебувало понад 200 українських вантажних вагонів. Та 7 січня стало відомо, що залізничні перевезення у Казахстані повністю відновлено.

Читайте також