Новини, Перевезення

За 2020 рік Південна залізниця отримала лише 21% компенсації за перевезення пільговиків

За 2020 рік регіональна філія «Південна залізниця» АТ «Укрзалізниця» у приміському сполученні перевезла 5 млн пасажирів пільгових категорій на загальну суму 62 млн грн. Місцеві органи виконавчої влади, що є замовниками перевезень за соціальними тарифами, відшкодували перевізникові лише 21% від суми наданих з початку року послуг. Про це повідомляє пресслужба філії.

“Так, за 12 місяців з місцевих бюджетів надійшло 12 млн 790 тис. грн компенсації за пільгові пасажирські перевезення у приміському сполученні (у тому числі 565,7 тис. грн погашення заборгованості з компенсації за минулий рік)“, – повідомили в філії.

Понад 80% збитків відшкодували у Кіровоградській (237,8 тис. грн), Донецькій (6,1 тис. грн) та Луганській (25,2 тис. грн) областях. Натомість Харківщина компенсувала всього 13% за перевезення пільговиків.

“У 2020 році по Харківській області перевезено 76% від загальної кількості пасажирів пільгових категорій загалом по магістралі на загальну суму 43 млн 752 тис. грн. Компенсація за перевезення пільгових категорій громадян, збитки від яких повинні відшкодовуватися місцевими органами влади Харківщини, склала 5 млн 753 тис. грн, тобто 13 %”, – зазначили у філії.

Нагадаємо, за 2020 рік Укрзалізниця отримала від місцевих органів влади лише 28% компенсацій за пільгові перевезення пасажирів у приміському сполученні. Також в Укрзалізниці планують перейти на укладання публічних договорів про надання послуг з обласними адміністраціями й лише за наявності відповідного договору здійснювати перевезення.

Читайте також