Укрзалізниця хоче позбавити КВБЗ права на капітальні ремонти пасажирських вагонів
Рухомий склад, Новини

Знос пасажирських вагонів УЗ становить 92,6%

Середній вік пасажирських вагонів Укрзалізниці становить 29,9 року, а відсоток зносу – 92,6%. Про це повідомляє пресслужба Міністерства інфраструктури.

Так, за статистикою УЗ, на сьогодні інвентарний парк пасажирських вагонів основних перевезень складає 3826 вагонів, з яких лише 12,8% віком до 28 років.

У МІУ повідомляють, що, окрім закупівлі 100 пасажирських вагонів, філія «Пасажирська компанія» в умовах своїх виробничих підрозділів здійснить капітально-відновлювальний ремонт ще 50 пасажирських вагонів у 2021-му.

Наголошено, що міністерство активно працює над створенням Фонду розвитку залізниці, з якого можна буде фінансувати залізничні перевезення, у тому числі пасажирські, а також забезпечувати оновлення рухомого складу УЗ для них.

«Зараз ми напрацьовуємо відповідні зміни до Бюджетного кодексу, після чого запропонуємо їх до розгляду депутатами. Але для повноцінної реформи на залізниці вкрай важливим залишається ухвалення Верховною Радою законопроєкту «Про залізничний транспорт», що передбачає створення конкурентного ринку перевезень. І я дуже сподіваюся, що в цьому році це обов’язково відбудеться», – заявив міністр Криклій.

Нагадаємо, Укрзалізниця у 2020 році різними видами ремонту оновила 1404 пасажирські вагони. Проте лише 13 з цих вагонів пройшли капітально-відновлювальний ремонт.

Читайте також