Новини, Рухомий склад

Перший дизель-потяг КВБЗ здолав 1 млн км

Пробіг першого дизель-потяга, виготовленого на Крюківському вагонобудівному заводі (КВБЗ), перетнув позначку в 1 млн км. Про на своїй сторінці у Facebook написала очільниця пресслужби підприємства Ганна Кудіярова, передає Rail.insider.

Вона зазначила у своєму дописі: «ДПКр-2-001 — пробіг 1 млн 336 км». Ось таке коротке, але таке довгоочікуване та промовисте повідомлення надіслав сьогодні, 26 грудня 2021 року, директор з виробництва та сервісу ПАТ «КВБЗ» Тарас Беценко. Наш перший дизель-поїзд вступив у когорту «мільйонників», у якій уже два міжрегіональні потяги локомотивної тяги, два швидкісні міжрегіональні електропоїзди «Тарпан».

ДПКр-2-001 — тривагонний дизель-поїзд, створений та виготовлений на КВБЗ, усі три вагони — моторні. «Він успішно пройшов випробування у гірській місцевості та у 2015 році почав працювати на Львівській залізниці, — наголосила Ганна Кудіярова та додала: — Він зарекомендував себе як якісна, надійна, довговічна, ремонтнопридатна вітчизняна техніка».

За словами очільниці пресслужби, ДПКр-2 був першим. «Сьогодні на Укрзалізниці працюють ще чотири дизель-поїзди КВБЗ — ДПКр-3. Це Дунайський, Слобожанський, Прикарпатський та Буковельський експреси. У першому кварталі 2022 року КВБЗ має намір здати замовнику — УЗ — ще два дизель-поїзди ДПКр-3», — повідомила вона.

Нагадаємо, що 20 листопада 2021 року УЗ запустила «Дунайський експрес» Ізмаїл—Одеса. Також 28 листопада до Одеси прибув другий дизель-поїзд для нього. З 2 грудня потяг змінив графік та скоротив час у дорозі. А на початку грудня його пошкодили камінням.

Окрім того, Укрзалізниця презентувала «лижний експрес». Водночас товариство анонсувало запуск до свят нового дизель-потяга Львів—Ворохта.

Читайте також