Економіка, Новини

Аграрії звітують про нові історичні рекорди врожайності

Станом на середину вересня вже повністю зібрано 4 основні культури: пшениця, ячмінь, ріпак і горох. За попередньою оцінкою, щодо двох культур українські аграрії зібрали історичний максимум: пшениці (32,9 млн т) та ячменю (10,1 млн т). Про це пише Rail.insider із посиланням на «Український клуб аграрного бізнесу».

Зазначається, що таких показників вдалося досягнути завдяки збільшенню врожайності та посівних площ.

«Цей рік мав надзвичайно сприятливі погодні умови. Врожайність пшениці становила приблизно 46,4 ц/га, що на 22% вище аналогічного показника минулого року, а ячменю — 40,8 ц/га, що на 27% перевищує аналогічний показник 2020 року. Водночас посівні площі під пшеницею у 2021 році було збільшено на 8% порівняно з попереднім роком (до 7,1 млн га), а під ячменем — на 4% (до 2,5 млн га). Це зроблено через значний попит на них на світовому ринку в комбінації зі зростанням цін на зернову групу», — зауважується у повідомленні.

Що ж до ріпаку, то в 2021 році спостерігається зростання валового збору цієї культури порівняно з 2020-м, однак історичний максимум не досягнутий. Цьогоріч було зібрано 2,8 млн т насіння ріпаку, що на 10% вище аналогічного показника минулого року, однак на 14% нижче історичного максимуму в 2019 році.

Навіть горох, обсяги виробництва якого доволі стрімко зменшуються, демонструє в 2021 році зростання валового збору. За попередніми оцінками, цей показник становив 570 тис. т, що на 19% більше аналогічного періоду минулого року практично при сталій посівній площі.

Разом із, як повідомив в.о. виконуючого директора асоціації «Українська Зернова Асоціація» Сергій Іващенко, українські аграрії станом на 17 вересня зібрали вже 51,3 млн т зерна з 47% посівних площ. “Цьогоріч врожай зернових та олійних культур може сягнути 110 млн т, а експорт — 70 млн т. Добрі врожаї – гарні заробітки. Україна може отримати понад $30+ млрд валютного виторгу цього сезону, що стане черговим рекордом”, — заявляють в “УЗА”.

Як повідомлялося раніше, Україна намолотила рекордну кількість ранніх зернових.

 

Отримайте тестовий доступ до статистики та аналітики

 

Читайте також