АМКУ визнав правомірними дії тендерного комітету Укрзалізниці при закупівлі мастил
Новини, Укрзалізниця

АМКУ визнав правомірними дії тендерного комітету Укрзалізниці при закупівлі мастил

Антимонопольний комітет України визнав дії тендерного комітету Укрзалізниці при закупівлі олив та мастильних матеріалів повністю правомірними. Про це повідомляє пресслужба Укрзалізниці.

Зазначимо, що Укрзалізниця ще в грудні минулого року розпочала процедуру відкритих торгів закупівлі мастил на 2020 рік. Уже в січні підприємства, що постачають продукцію виробництва ТОВ «КСМ-Протек», оскаржили умови тендерної документації.

“Після того як Укрзалізниця внесла зміни, які вимагали учасники, ці ж підприємства подали повторні скарги. Як наслідок, кінцева дата подання тендерних пропозицій перемістилася аж на квітень”, – повідомили в компанії.

В Укрзалізниці зазначають, що тоді компанія розглянула усі пропозиції учасників та відхилила деякі з них за порушення умов тендерної документації.

Так, зокрема, учасники ТОВ «Міроіл» (пропонував продукцію виробництва ТОВ НВП «Агрінол»), ТОВ «Август Пром», ТОВ «Торум», ТОВ «КСМ-Трейд» (усі троє пропонували продукцію виробництва ТОВ «КСМ-Протек») не надали повні копії нормативно-технічної документації, за якою виготовляється продукція. Утім, це не завадило цим учасникам оскаржити рішення тендерного комітету в АМКУ. При цьому оскаржували як відхилення власних пропозицій, так і намагалися довести, що пропозиції конкурентів мали «численні порушення». Однак, як показали результати розгляду скарг, АМКУ визнав дії тендерного комітету повністю правомірними”, – відзначили в УЗ.

Читайте також: Через «тролінг» нафтотрейдерів може зірватися постачання 20 тис. т дизпального для УЗ за вигідною ціною

В УЗ поскаржились, що окрім так званого “тендерного тролінгу” зазначеними фірмами була розпочата й інформаційна кампанія з метою дискредитувати дій Укрзалізниці.

“Так, зокрема, Укрзалізницю намагаються звинуватити в тому, що до тендеру не допустили компанії, які «пропонували ціни на 30% нижчі, ніж конкуренти». Наголошуємо, що ця маніпуляція розрахована на тих, хто не розуміє, як відбуваються тендери в системі Prozorro. Адже у цих тендерах ціна учасників не може бути відомою нікому аж до початку аукціону й станом на сьогодні він не проводився. А саме проведенню цього аукціону й заважають численні скарги”, – резюмували в УЗ.

Нагадаємо, що у 2020 році планова сума закупівель мастил для Укрзалізниці має бути більшою від 2019 року на 5-10%.

 

Отримайте тестовий доступ до статистики та аналітики

 

Читайте також