Новини, Порти

Білгород-Дністровський порт спробують продати на «голландському» аукціоні

Фонд державного майна (ФДМ) усьоме виставив на приватизацію єдиний майновий комплекс ДП «Білгород-Дністровський морський торговельний порт». Про це пише Rail.insider із посиланням на «Порти України».

Згідно з інформацією в ЕТС «Прозорро.Продажі», стартову ціну об’єкта на торгах, які мають відбутися 23 серпня 2023 року, знижено до 92 млн 459 тис. грн.

Цього разу ФДМ планує провести гібридний «голландський» аукціон — на зниження ціни, під час якого початкова вартість лота покроково знижується, аж поки хтось з учасників не зупинить зниження. Далі відбувається етап закритих цінових пропозицій: інші учасники можуть запропонувати ціну, вищу зафіксованої. Переможцем стає той, хто запропонував найбільшу суму. Однак той учасник, який зупинив зниження на першому етапі, має право останнього ходу й може перебити максимальну ціну суперника на третьому етапі.

Аукціон розпочинається навіть без учасників, адже є змога доєднатися вже після старту.

Запланований на 15 серпня 2023 року «англійський» (із підвищенням ціни) аукціон із продажу ЄМК ДП «Білгород-Дністровський МТП» не відбувся через відсутність заявок учасників. Це була фактична шоста спроба продати актив. Перед цією спробою призначені на 7 серпня, 14 червня та 6 червня аукціони не відбулися через відсутність охочих придбати актив.

Перший приватизаційний аукціон, запланований на 3 березня 2023 року, не відбувся через відсутність заявок. Повторний аукціон, на якому ціна активу зросла до 220 млн грн із початкових 93,7 млн грн, відбувся 13 березня 2023 року, однак переможець не оплатив лот і втратив гарантійний внесок (18,7 млн грн перераховано у бюджет) та право брати участь у торгах за цей обʼєкт.

 

Отримайте тестовий доступ до статистики та аналітики

Отримати

 

Читайте також