Новини, Економіка

Через півроку буде оголошено концесійний конкурс щодо залізнично-поромного комплексу МТП “Чорноморськ”, — Криклій

Міністр інфраструктури Владислав Криклій анонсував оголошення конкурсу щодо відбору концесіонера для залізнично-поромного комплексу Чорноморського морського порту вже наступного року.

Так, виступаючи під час панельної дискусії «Приватизація та концесія в транспорті 2020-2021: наступні кроки», міністр заявив, що за право проводити консультативні торги наразі змагаються «Ернст&Янг» та Hamburg Port Consulting.

«На наступному тижні ми плануємо провести торги і визначити переможця, який надаватиме консультативні послуги з підготовки ТЕО та конкурсної документації. А в ІІ-му кварталі 2021-го очікуємо оголосити сам конкурс», – зазначив міністр інфраструктури.

Наступним після цього стане концесія першого та контейнерного терміналів морського порту «Чорноморськ». Наразі триває відбір юридичних та технічних консультантів для підготовки пре-ТЕО проєкту, переможець якого буде визначений наприкінці жовтня та вже з листопада розпочне відповідну роботу. Сам концесійний конкурс планується провести наприкінці наступного року.

Також в МІУ заявили, що в найближчих планах — реалізація потенційних концесійних проєктів у інших морських портах України. Мова йде про порти в Бердянську, Одесі та в Ізмаїлі.

«Консультантами Egis International вже підготовлений остаточний звіт пре-ТЕО Бердянського морського торговельного порту. Ведуться переговори з потенційним приватним інвестором щодо розробки ТЕО концесії в порту Одеси. Знайдено фінансування на розробку пре-ТЕО концесії морського порту Ізмаїл, зараз триває розробка ТЗ для пре-ТЕО. Також ми плануємо запуск концесійних проєктів у Маріупольському та Ренійському морських портах і наразі шукаємо фінансування пре-ТЕО для цих проєктів», – заявив очільник міністерства.

Крім цього, міністр повідомив, що до приватизації запропоновано 3 стивідорні компанії — Білгород-Дністровський морський торговельний порт, Скадовський морський торговельний порт та морський торговельний порт Усть-Дунайськ.

Раніше, голова наглядової ради ДП «Адміністрація морських портів України» Андрій Гайдуцький заявляв, що одне з основних завдань — у наступні два роки успішно провести концесію в Чорноморському порту.

Читайте також