Міжнародні новини, Новини

Чеський оператор відправив перший потяг з українською кукурудзою до Німеччини

Залізничний вантажний перевізник ČD Cargo доєднався до експорту української агропродукції до ЄС. Про це пише Rail.insider із посиланням на zdopravy.cz

Після доставки гуманітарної допомоги та військового спорядження в Україну перевізник у співпраці з іншими партнерами відправив перший потяг з українськими зерновими до німецького порту Браке. Звідти агропродукція морем попрямує до Єгипту.

Потяг перевіз приблизно 1,8 тис. т кукурудзи, яку завантажили у вагони на станції Добра поблизу Чієрни над Тісоу.

Через блокування українських портів РФ наразі розглядаються різні варіанти транспортування агропродукції з нашої країни до ЄС залізницею.

«Представники ČD Cargo інтенсивно ведуть перемови з українською стороною щодо різних транспортних альтернатив. Розглядають варіанти таких маршрутів. Зараз йдеться переважно про доправлення через польські та німецькі порти або, навпаки, південні маршрути через порти в Адріатичному морі», — пояснив голова правління ČD Cargo Томаш Тот.

Зауважується, що перевагою оператора ČD Cargo є те, що компанія має ліцензію на діяльність у всіх сусідніх країнах.

Як повідомлялося раніше, Литва розвиватиме залізничні перевезення зернових з України. Deutsche Bahn також допомагає експортувати українське зерно. Окрім того, ЄС і Канада заявили про те, що допоможуть Україні експортувати зерно.

Читайте також