Новини, Перевезення, Тарифи

Додаткове підвищення тарифів допоможе УЗ отримати понад 2 млрд доходу

З 1 січня 2022 року відбудеться підвищення рівня тарифів на перевезення групи вантажів 1-го тарифного класу на 9%. Додаткове підвищення передбачається наказом Міністерства інфраструктури України від 29 жовтня 2021 року № 586 «Про внесення зміни до Коефіцієнтів, що застосовуються до тарифів Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України та пов’язані з ними послуги». Про це пише Rail.insider із посиланням на пресслужбу МІУ.

У повідомленні зазначається, що реалізація рішення дасть змогу:

  • скоротити диспропорцію між рівнями тарифних класів вантажів;
  • удосконалити тарифну політику на залізничному транспорті;
  • одержати додаткові доходи АТ «Укрзалізниця» у 2022 році в сумі 2,31 млрд грн (за прогнозними розрахунками);
  • збільшити податкові надходження до Державного бюджету України на суму 117,2 млн грн у 2022 році;
  • забезпечити ремонт основних засобів, що використовуються в реалізації послуг з вантажних перевезень, та інфраструктури, спрямувати кошти на освоєння капітальних інвестицій для забезпечення безпеки руху поїздів;
  • здійснити у 2022 р. реконструкцію 150 км колії, електричних мереж, технічне переоснащення та ремонт штучних споруд господарства колії, тягових підстанцій, пристроїв СЦБ на суму 425,8 млн грн, модернізацію тягового рухомого складу на суму 400 млн грн.

Прийняття відповідного рішення є наступним кроком на шляху ліквідації розподілу вартості перевезення за тарифними класами вантажів, що передбачено Стратегією АТ «Укрзалізниця» до 2023 року.

Так, у 2021 році зміна рівня тарифів має принести товариству додаткові 2 млрд грн. Ще 10 млрд грн прогнозовано товариство отримає у 2022 році. З огляду на додаткове підвищення загальний прогнозований дохід наступного року становить 12,3 млрд грн.

Щоб зменшити ризики для економіки країни та вітчизняних виробників, зміну рівня тарифів пропонується здійснювати поступово.

Нагадаємо, що 9 листопада 2021 року відбувся масштабний форум «Велике будівництво: нова залізниця», під час якого презентовано ключові інфраструктурні проєкти Української залізниці на найближчі роки. Зокрема, планується електрифікувати 500 км та реконструювати 2100 км залізничних колій, закупити 192 пасажирських поїзди та 500 пасажирських вагонів, а також майже 45 тис. вантажних.

Як повідомлялося раніше, оприлюднено проєкт наказу щодо другого етапу зміни тарифів УЗ.

Читайте також