Міжнародні новини, Новини

Французький оператор GEFCO викупить свої акції в РЖД

Французький логістичний оператор GEFCO має намір викупити у ВАТ «РЖД» пакет своїх акцій. Про це пише Rail.insider із посиланням на interfax.ru

«Сьогодні (1 квітня, — ред.) правління GEFCO зробило безпрецедентний крок для забезпечення стійкості компанії для своїх клієнтів, партнерів і співробітників. Виконуючи власну обіцянку «Партнерство, без кордонів» та при схваленні наглядової ради GEFCO правління ухвалило рішення викупити 75% акцій компанії, що належать РЖД», — повідомили у групі GEFCO.

Зауважимо, що РЖД із 24 березня перебувають у санкційному списку Великобританії через вторгнення РФ в Україну та подальше нарощування військової агресії. Того ж дня видання Les Echos повідомляло, що GEFCO шукає покупця на 75% частку РЖД у капіталі компанії.

РЖД придбала 75% акцій GEFCO у PSA Peugeot Citroen (нині частина концерну Stellantis) у 2012 році за 800 млн євро. PSA залишилася міноритарієм, зокрема і через стратегічну важливість діяльності GEFCO для автомобілебудівного концерну. Купівлю колишнє керівництво РЖД, а також транспортні посадовці мотивували планами розвитку логістичного напрямку в межах стратегії розвитку російської залізничної монополії. Компанія працює переважно у країнах Європи та Африки.

Нагадаємо, що Великобританія видала підконтрольному ВАТ «РЖД» французькому логістичному оператору GEFCO генеральну ліцензію на продовження свого бізнесу в країні.

Читайте також