Міжнародні новини, Новини

Великобританія видала «дочці» РЖД ліцензію на продовження бізнесу

Великобританія видала підконтрольному ВАТ «РЖД» французькому логістичному оператору GEFCO генеральну ліцензію на продовження свого бізнесу в країні. Про це пише Rail.insider із посиланням на ЦТС.

Ліцензія дає можливість продовжувати ділові операції, пов’язані з компанією або з її «дочками», здійснювати на їх адресу платежі за будь-якими зобов’язаннями або контрактами, проводити необхідні платежі на користь третьої сторони, а також обробляти платежі, зазначається у повідомленні казначейства Великобританії.

Ліцензія діє з 25 березня до 23 травня 2022 року.

Саме ВАТ «РЖД» із 24 березня внесене до британського списку санкцій через вторгнення РФ в Україну та подальше нарощування військової агресії. Того ж дня видання Les Echos повідомляло, що GEFCO шукає покупця на 75% частку РЖД у капіталі компанії.

У GEFCO підтвердили, що думають про зміну структури акціонерів компанії. «Наразі за підтримки міністерства економіки Франції група веде пошук можливих рішень для зміни структури свого акціонерного капіталу», — повідомили у GEFCO.

РЖД придбала 75% акцій GEFCO у PSA Peugeot Citroen (нині частина концерну Stellantis) у 2012 році за 800 млн євро. PSA залишилася міноритарієм, зокрема і через стратегічну важливість діяльності GEFCO для автомобілебудівного концерну. Купівлю колишнє керівництво РЖД, а також транспортні посадовці мотивували планами розвитку логістичного напрямку в межах стратегії розвитку російської залізничної монополії. Компанія працює переважно у країнах Європи та Африки.

Як повідомлялося раніше, РЖД намагається вивести з-під санкцій футбольний клуб «Локомотив».

Читайте також