Міжнародні новини, Новини

Голландія та Німеччина тестуватимуть автоматизовані вантажні поїзди

Німецько-голландський проєкт «Тестування технологій автоматичної експлуатації поїздів для вантажів» стартував 1 жовтня 2021 року на Бетуверуті (вантажній залізниці, що з’єднує голландський порт Роттердам із Рурською областю Німеччини). Про це пише Rail.insider из посиланням на пресслужбу Deutsche Bahn.

До кінця 2025 року тестуватимуть управління та дистанційний моніторинг автоматизованих поїздів на залізничному вантажному транспорті. Передбачається річний пробний пробіг на голландській дільниці маршруту.

Це спільний проєкт DB Cargo AG, Digital Rail Germany (DSD), Німецького аерокосмічного центру (DLR) та голландського інфраструктурного оператора ProRail B.V. Фінансується він Федеральним міністерством транспорту та цифрової інфраструктури Німеччини в межах програми «Майбутні залізничні вантажні перевезення» на суму 18,9 млн євро, з яких DB Cargo AG отримає 17,5 млн євро.

При автоматизації руху поїздів планують досягнути найкращого використання пропускної спроможності лінії, а також покращення якості транспорту шляхом відповідного оптимального вибору швидкості. Таким чином, можна значно покращити конкурентоспроможність залізничного вантажного транспорту порівняно з автомобільним. Технології є важливим важелем для перенесення обсягів транспорту з автошляхів до екологічно чистих залізниць.

Таким чином реалізується важливий компонент німецько-голландської «Спільної декларації про наміри щодо співробітництва у розвитку залізничних вантажних перевезень». Її уклали у 2019 році міністерства транспорту Німеччини та Нідерландів.

Читайте також