Новини, Перевезення

Контейнерні перевезення збиткові для Укрзалізниці

Перевезення контейнерів завдають Укрзалізниці збитків на рівні 40—60%. Про це під час конференції Rail Expo повідомив заступник директора Департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов, передає Rail.insider.

«Контейнерні перевезення для Укрзалізниці збиткові. Проте ми розуміємо, що це пов’язано з їхніми невеликими обсягами. До того ж за перевезеннями контейнерів майбутнє», — заявив він.

Валерій Ткачов зазначив, що за підсумками 9 місяців 2021 року залізницею України перевезено 334 тис. ДФЕ, що на 7% більше аналогічного періоду торік. Приріст забезпечений за рахунок транзитних та імпортних вантажів. Зокрема, через нашу країну з Китаю до ЄС прослідували 152 поїзди.

Водночас контейнеризація вантажів на залізничному транспорті України залишається на дуже низькому рівні — трохи більше 2%.

Позитивною є поява прямих контейнерних поїздів із КНР. Як зауважив представник УЗ, це є заслугою кількох приватних компаній.

Він також наголосив, що перевезення поїздом «Вікінг» за 9 місяців становили 7,6 тис. контейнерів, що на 14% менше, ніж торік.

Як повідомлялося раніше, зі станції Київ-Ліски 28 вересня відправився перший в історії незалежної України прямий контейнерний поїзд із експортним вантажем за маршрутом Київ (Україна)—Сіань (Китайська Народна Республіка).

Читайте також