Інфраструктура, Новини, Тарифи, Укрзалізниця

Міністр інфраструктури озвучив пріоритети щодо залізничних тарифів, інвестицій та кадрів

Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков заявив, що серед пріоритетів роботи у сфері залізничного транспорту — перегляд вантажних тарифів. Проте проводитиметься цей процес обережно, з консультаціями із бізнесом. Про це він повідомив у ході зустрічі, організованої «Європейською Бізнес Асоціацією» в четвер, 1 липня.

«Будемо переглядати тарифну політику щодо вантажних перевезень. Усі розуміють, в якому стані перебуває інфраструктура. Останніми роками вона була суттєво недоінвестована. Рівень зношення критичний», — зазначив Олександр Кубраков. Відповідаючи на запитання щодо вирівнювання тарифних класів, він сказав, що це планується робити «поступово, обговорюючи з бізнесом».

Відносно інвестиційних проєктів міністр наголосив, що увага приділятиметься електрифікації залізниці. «Мені не подобається ситуація, коли електрифікують по 3 – 5 км на рік. У нормальні роки було по 100 км», — сказав він.

Високопосадовець також зауважив, що Укрзалізниця «не зовсім операційно ефективна». За його словами, є питання з кадрами та найближчим часом планується оголосити відповідні конкурси на керівні посади.

Міністр повідомив, що підтримує відміну податку на землю під коліями Укрзалізниці. Наразі є пропозиції щодо змін відносно цього до Податкового кодексу.

Крім того, очільник відомства заявив про необхідність прискорити впровадження концесії залізничних вокзалів. «Два з половиною роки, якщо за процедурою, це забагато», – наголосив він.

Як повідомлялося, міністр сподівається на запуск приватної тяги та ухвалення профільного закону найближчим часом.

Читайте також