Можемо розділитися хоч завтра: Саболевський про поділ Укрзалізниці на трьох операторів
Новини, Укрзалізниця

Можемо розділитися хоч завтра: Саболевський про поділ Укрзалізниці на трьох операторів

Укрзалізниця може розділитися на три оператори “хоч завтра”. Про це повідомив директор зі стратегічного розвитку та інвестиційної політики АТ «Укрзалізниця» Антон Саболевський в інтерв’ю виданню Mintrans.

“Чесно й відверто: ми можемо розділитися хоч завтра. Питання, як це буде працювати між собою. Зараз ми сконцентровані на вибудовуванні алгоритмів взаємодії між трьома компаніями. Ми прописуємо, як вантажний перевізник буде взаємодіяти з інфраструктурою. Пасажирський оператор у нас вже виділено, залишився останній етап – передача вокзалів у відання інфраструктури”, – відзначив Саболевський.

Саболевський зауважив, що пасажирська компанія повинна включати тільки поїзди, локомотиви, експлуатаційні бригади, ремонтні депо.

“Зараз це питання вирішується  на рівні станцій, і прописуємо, що за станції будуть входити до складу інфраструктурного, пасажирського, вантажного операторів. Так, якщо на станції раніше був один начальник, то зараз складається ситуація, що буде три начальники, і кожен буде відповідати за свій напрямок. Ми оптимізуємо процес так, щоб не довелося створювати трьох начальників станцій”, – повідомив Саболевський.

Саболевський також наголосив на тому, що кінець 2021 року – цілком реальний  термін для того, щоб завершити розподіл компанії якісно. Єдина умова –  щоб була політична воля.

“На жаль, зараз депутати профільного комітету протягом останніх шести місяців займалися передусім іншими секторами інфраструктури: дороги, порти, річка. Рух за законом «Про залізничний транспорт» є, але все відбувається дуже повільно. Цей документ важливий, оскільки є питання збитковості пасажирських перевезень. Поки не будуть впроваджені механізми PSO (Public Service Obligation. – ред.), великого сенсу виділяти пасажирські перевезення в окрему компанію немає. Що вона буде робити? Генерувати збиток в 12,6 млрд і більше”, – зазначив  Саболевський.

Раніше ми писали про те, що співвідношення доходу до витрат у приміських пасажирських перевезеннях Укрзалізниці на сьогодні складає 1 до 9.

Читайте також