Новини, Перевезення, Укрзалізниця

На 30% зріс показник передачі цементу до Румунії за вісім місяців

У січні–серпні обсяг передачі цементу через українсько-румунські прикордонні переходи зріс на майже 30%. Про це йшлося під час онлайн-наради представників АТ «Укрзалізниця» і перевізників Румунії та Молдови 10 вересня, пише Rail.insider.

За словами заступника директора департаменту технології перевезень та комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерія Ткачова, упродовж восьми місяців 2024 року через українсько-румунські прикордонні переходи передано 2 млн 223 тис. т вантажів. Порівняно з відповідним періодом торік скорочення становить 9%.

Так, через стик Вадул-Сірет—Дорнешти передано 1 млн 863 тис. т вантажів. Це на 5% менше, ніж за аналогічний період торік. На 27% скоротився обсяг передачі вантажів через перехід Дяково—Халмеу. Через нього перевезено 360 тис. т з початку року.

Лідером серед номенклатур є зернові вантажі. У січні–серпні до Румунії їх перевезено 693 тис. т. Це на 337 тис. т менше порівняно з відповідним періодом торік. На другому місці за обсягом перевезення перебувають нафтопродукти з показником 489 тис. т. Він майже не змінився порівняно з аналогічним періодом 2023 року: зростання становить 1,5 тис. т.

Водночас майже на 30% (або 95 тис. т) зріс обсяг передачі цементу. За вісім місяців його перевезено 411 тис. т.

Через українсько-молдовські прикордонні переходи у січні–серпні прямували 1 млн 574 тис. т вантажів. Це на понад 500 тис. т менше, ніж за вісім місяців торік.

Тут перше місце серед перевезених вантажів посідають зернові. Їх передано 481 тис. т. Падіння порівняно з аналогічним періодом торік становить 141 тис. т. Негативну динаміку демонструють і мінбудматеріали, що посідають другу сходинку. Їх перевезено 288 тис. т, що на 71 тис. т менше до минулорічного показника. Третє місце — у руди із показником 176 тис. т.

Як повідомлялося раніше, через українсько-румунські прикордонні переходи передано понад 600 тис. т зернових за сім місяців.

 

Отримайте тестовий доступ до статистики та аналітики

 

Читайте також